KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14623315
nr 1462 3315
Georg Pauli
(1855-1935), Sverige
Rättvik. Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 17x24 cm, yttermått inklusive ram: 35x41 cm
Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 25 april 2022
kl 20:12:13
700 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
Georg Pauli
Läs mer om Georg Pauli